Úvodní stránka > Odpadové hospodářství > Tříděný odpad

Tříděný odpad

Obec Věžky ve spolupráci s firmami Biopas Kroměříž a REMA Systém Praha zajišťuje občanům možnost třídit tyto druhy odpadu:

1. Plasty směsné
  2. Papír
  3. Sklo bílé
  4. Sklo barevné
  5. Elektro-odpad
  6. Drobné kovy
  7. Oděvy pro charitu (Diakonie Broumov)

Plasty a papír je možné třídit 2 způsoby - do igel.pytlů a do kontejnerů.

Žluté (na plasty) a modré (na papír) pytle na tříděný odpad:

• tyto pytle můžete dostat zdarma na OÚ Věžky nebo v obchodě ve Věžkách a ve Vlčích Dolech,
  • dále si o pytle můžete zažádat telefonicky na tel.: 573 363 025 nebo e-mailem na adrese ou@obecvezky.cz a požadované pytle Vám budou během několika dnů doručeny do Vaší poštovní schránky,
  • pokud naplněné a uzavřené pytle umístíte odpoledne před dnem svozu na viditelné a volně přístupné místo před domem (nejlépe k popelnici), budou Vám do schránky vhozeny nové pytle.

Sběr a svoz PE pytlů na tříděný odpad zajišťuje pro obě části obce Věžky firma Biopas s.r.o., Kroměříž formou pravidelných svozů.

Rozpis svozů PE pytlů tříděného odpadu pro rok 2016:

8. ledna 13. května 9. září
12. února 10. června 14. října
11. března 8. července 11. listopadu
8. dubna 12. srpna  9. prosince

Kontejnery na tříděný odpad jsou umístěmy:

• ve Věžkách u obchodu - 1x plasty, 1x papír, 1x bílé sklo, 1x barevné sklo, 1x kovy a 1x oděvy pro charitu
  • ve vlčích Dolech u obchodu - 1x plasty, 1x papír, 1x sklo

Sběr a svoz kontejnerů na tříděný odpad zajišťuje pro obě části obce Věžky firma Biopas s.r.o.,  Kroměříž formou pravidelných svozů.

Rozpis svozů kontejnerů tříděného odpadu pro rok 2016:

Plasty 1x za 2 týdny  -  středa  ( 2., 4., 6., ... týden )
  Papír 1x za 4 týdny  -  středa  ( 2., 6., 10., ... týden )
  Sklo 1x za 4 týdny  -  středa  ( 3., 7., 11., ... týden )