Úvodní stránka > Odpadové hospodářství > Komunální odpad

Komunální odpad

Sběr a svoz komunálního odpadu zajišťuje pro obě části obce Věžky firma Biopas s.r.o.,  Kroměříž formou pravidelných svozů pronajatých odpadních nádob.

Spalování komunálního odpadu zajišťuje Mikroregion Morkovsko ve spolupráci s firmou Sako Brno, a.s. a Technickými službami Morkovice. Uložení velkoobjemového a hřbitovního odpadu zajišťuje na základě smlouvy .

Nádoba: 1ks plechové  nebo plastové nádoby o obsahu 120 litrů / domácnost
 Četnost svozu: 1x za 14 dní

Termíny 2019:

Liché pondělí ( 3., 5., 7.,..... týden) - ráno - viz. kalendář

Obecně závazná vyhláška obce Věžky č.2/2019 s platností od 1.3.2019 stanovuje místní poplatek za sběr, svoz a uložení komunálního odpadu - Obecně závazná vyhláška č.2/2019 - místní poplatky - odpady. Tento poplatek musí být uhrazen do 31.3. daného roku.

Přehled sazeb místních poplatků 2019

Možnosti úhrady:

1. v hotovosti na podatelně OÚ Věžky
  2. bankovním převodem na bankovní účet obce Věžky č.: 8228691/0100 ( KB KM ) - jako variabilní symbol pro objekty ve Věžkách uveďte číslo popisné, pro objekty ve Vlčích Dolech číslo popisné + 500  ( např.: pro Vlčí Doly č.p. 21 bude var.s. 521 ).

Možnost získání tzv. "druhé" popelnice:

"Druhou" popelnici zdarma získají domácnosti s novorozencem - na použité pleny. Popelnici je nutno vrátit poté, co dítě přestane plínky používat, nejdéle ve věku 3 let. Dále domácnosti, ve kterých žijí staří lidé, kteří opět pleny používají a jedna popelnice nestačí.